Самовивіз Київ, вул. Андрія Аболмасова, 4, м. Лівий берег
Пн-Пт: 9:00-18:00Сб: 10:00-14:00Нд: вихідний

* Дзвінки зі стаціонарних телефонів, а також мобільних операторів Київстар, Vodafone та Life, безкоштовні по всій Україні.

Бажаєте, ми Вам передзвонимо?

Вилки для розеток, їх схема

Вилки для розеток, їх схема

Вилка штепсельна з'єднує та передає електроенергію від розетки безпосередньо до приладу, на вигляд цей пристрій нагадує вилку для їжі, тому має таку назву. З'єднанням буває або еластичний шнур або закріплений намертво.

Пристрої вилок електричних

У процесі експлуатації приладу вилки можуть переставати працювати, внаслідок чого потрібно їх ремонт. Для цього потрібна схема вилки розетки. Зверху на видимій поверхні обов'язково є маркувальні характеристики, що включають силу струму та напругу, які можуть витримати виріб без шкоди для корпусу. Найбільшого поширення набули виделки зроблені за американським та європейським стандартом. За виглядом та конструкціями всі вироби схожі. Провідні елементи впресовані в планку з пластмаси, в яку вмонтовані штирі - це схема вилки розетки , що не розуміється. Вилки розбірні дозволяють неодноразову експлуатацію. Її знімають із приладу, що вийшов із ладу і ставлять на інший. Прилад включає в себе корпус, елементи кріплення, планки, що притискає щільно шнур. Штирі зміцнюються у самій основі. Схема для аналізу вилки, які застосовуються для штепсельних розеток, досить проста. Контакт заземлення убудований безпосередньо в коробку.

Особливості конструкцій

У кожній розетці є контакти, які з'єднують дроти. Контакти бувають сталеві, мідні, гальванічні із цинковим, олов'яним, нікелевим покриттям. Фаза передає змінний струм до приладу від джерела живлення. Нейтральний провід, яким струм проходить меншого напруги, точка середня заземляється. Контакти, що запобігають ударам струмом при зіткненні, які є запобіжниками, якщо раптом починає коротити і надавати небезпеку для оточуючих.

Основні вимоги для схем вилок для розеток:

  • повинні мати захищеність від некоректного включення – розетка повинна мати конструкцію лише одного штиря;
  • виготовляються тільки з негорючих матеріалів, здатних не спалахувати, переносити стрибки струму;
  • конструкція передбачає дотик до частин зі струмом, при вимкненому стані або не зовсім правильному підключенні;
  • забезпечує надійний контакт;
  • ізолює деталі, що пропускають струм, один від одного.

Яку вилку вибрати при покупці, ту, яка розбирається або цілісно вилиту? Фахівці рекомендують литу. Вона надійніша, безпечніша. Її герметичність підвищує захищеність. Розбірна може підвищувати небезпеку своїми деталями, що розбираються, через їх нещільне з'єднання. Внаслідок заводського шлюбу, непоміченого вчасно, неправильно з'єднаних деталей. До недоліків литої вилки можна віднести одноразовість у використанні. При виході з ладу потрібна повна заміна. Це не завжди зручно, тому що потрібно міняти іноді цілий шнур, особливо якщо агрегат не підлягає розбиранню. Для імпортованого товару застосовують адаптори для використання у вітчизняних розетках. В інтернет-магазині Etok надається широкий вибір різноманітних виделок , перехідників для зручності користування на всі випадки життя.


824 11.07.2018