Самовивіз Київ, вул. Андрія Аболмасова, 4, м. Лівий берег
Пн-Пт: 9:00-19:00Сб: 10:00-15:00Нд: вихідний

* Дзвінки зі стаціонарних телефонів, а також мобільних операторів Київстар, Vodafone та Life, безкоштовні по всій Україні.

Бажаєте, ми Вам передзвонимо?

Роз'єм для ТВ кабелю

Насамперед, кілька слів про самі коаксіальні телевізійні кабелі. Вони можуть бути трьох видів: абонентськими, дистрибутивними та магістральними. Для кожного з цих трьох видів існує свій власний набір роз'ємів для ТВ кабелю . Однак нас цікавить абонентський коаксіальний кабель, оскільки саме його заводять у квартиру із розподільчого щита, розташованого у під'їзді багатоквартирного будинку. Як правило, для цих цілей використовуються різновиди RG6/RG11.

Особливості абонентського коаксіального кабелю

У центрі абонентського кабелю розташовується залізна жила, плакована міддю. Поверх її нанесено дротяне обплетення, що виготовляється з алюмінієвого або сталевого дроту. Таке технічне рішення здешевлює виготовлення кабелю, але, з іншого боку, обплетення не можна лудити, і воно не піддається простому паянню. Саме тому роз'єм для ТВ кабелю приєднується до останнього лише механічним способом – накрутним, обтискним чи компресійним.

Різновиди роз'ємів для кабелю TV

Роз'єми для ТВ кабелю розрізняються за способом їх монтажу:

 1. Накрутні.У них є корпус зі скругленим внутрішнім різьбленням з гайкою під F-стандарт, впресованою в прогумовану ізоляційну оболонку.

Перевагою такого роз'єму є простота з'єднання, але має ряд недоліків:

 • Легке пошкодження через загальну крихкість матеріалів та недостатню товщину притискного кільця;
 • Недостатня щільність фіксації кабелю через занадто коротке внутрішнє різьблення;
 • Також через коротке внутрішнє різьблення провідники обплетення можуть бути частково зрізані або навіть повністю обірвані, а захисна оболонка може бути скручена.
 1. Обтискні. У їх конструкції є пара циліндрів – зовнішній та внутрішній. Перший є продовженням зовнішнього ізоляційного обплетення кабелю, а розмір другого точно дорівнює діаметру кабельного фольгованого діелектрика. Роз'єм для ТВ кабелю вставляється у зовнішній циліндр, а потім разом із внутрішнім циліндром обтискається спеціальним інструментом у загальну 6-гранну призму.

Однак у процесі обтиску може статися пошкодження корпусу роз'єму, особливо, якщо виготовлений з неякісних матеріалів, а це призведе до погіршення якості з'єднання, а значить, і якості сигналу.

 1. Компресійні.

Вони найдорожчі за ціною, але у них і найкращі експлуатаційні характеристики. Зокрема, вони відрізняються:

 • Вищий напругою на розрив, ніж у абонентському кабелі;
 • Широким діапазоном робочих температур (-40…+75 градусів);
 • Дуже гарним екрануванням, яке навіть краще у вологозахищеного кабелю за класом IPX8;
 • Можливістю передачі високочастотного сигналу аж до 3 ГГц;
 • Високоякісним антикорозійним покриттям. Так, наприклад, деякі закордонні роз'єми розкриті протикорозійним сплавом NiTin-6;
 • Наявністю спеціального кільця ущільнювача, що запобігає потраплянню всередину вологи.

192 28.05.2018