Самовивіз Київ, вул. Андрія Аболмасова, 4, м. Лівий берег
Пн-Пт: 9:00-19:00Сб: 10:00-15:00Нд: вихідний

* Дзвінки зі стаціонарних телефонів, а також мобільних операторів Київстар, Vodafone та Life, безкоштовні по всій Україні.

Бажаєте, ми Вам передзвонимо?

Підключення вилки та розетки

Підключення вилки та розетки

З такою роботою, як підключення вилки та розетки, доводиться стикатися кожному сучасному чоловікові, а іноді й жінці. Завдання це не є складним, проте вимагає максимальної обережності та знання деяких нюансів. Для виконання таких електромонтажних робіт необхідний мінімум інструментів – викрутка, переважно індикаторна. Щоб виконати поставлене завдання максимально швидко та якісно, потрібно організувати гарне освітлення робочого місця – стола, де відбуватиметься підключення вилки або стіни, де належить монтувати розетку.

Підключаємо вилку до кабелю

Виробниками випускається безліч видів електричних виделок , призначених для використання з різним обладнанням. Виделка, підключення до розетки якої відбувається за двоконтактною схемою, найпоширеніший вид фурнітури у нас у країні. Дещо рідше в побуті зустрічаються пристрої з третім, додатковим контактом - заземлюючим. У більшості випадків деталі корпусу вилки з'єднані з використанням гвинтів, але зустрічаються моделі, що мають засувки. Насамперед необхідно відкрити корпус вилки, використовуючи викрутку. Робити це потрібно акуратно, особливо якщо мова йде про моделі, що защіпаються, які легко пошкодити. Після цього кабель, що підключається, зачищають, щоб оголити струмопровідні жили, таким чином, щоб метал виглядав з обплетення не більше ніж на 1 см. Після цього викруткою послаблюють гвинти, що фіксують клеми, вставляють в них дроти і знову затискають гвинти. Якщо під'єднується кабель із заземленням, при підключенні вилки та розетки важливо не переплутати його з іншими жилами. Після того, як кабель надійно зафіксовано, збирають розетку.

Підключаємо розетку

Просте підключення вилки та розетки виконується одними й тими самими інструментами. Монтаж розетки також простий, як складання вилки, але потребує більшої обережності. Перед тим, як приступити до роботи, потрібно обов'язково переконатися в тому, що дроти, до яких виконуватиметься підключення, не перебувають під напругою. Бажано не тільки вимкнути відповідний автомат, а й повністю знеструмити приміщення. Розетка встановлюється підрозетник із пластику, закріплений у виїмці стіни, куди виведені дроти підключення. Розетка має два розпірні елементи, положенням яких можна керувати, викручуючи або закручуючи гвинти праворуч і зліва від центральної частини виробу. Порядок встановлення буде таким:

  • Знімаємо з розетки декоративну накладку;
  • Викручуємо гвинти, що утримують клемні колодки розетки;
  • Приклавши розетку до підрозетника, вставляємо оголені частини дроту в колодки і ретельно закручуємо гвинти;
  • Вставляємо розетку в підрозетник і, закручуючи монтажні гвинти, піднімаємо розпірні елементи доти, доки вони надійно не зафіксують виріб у стіні;
  • Встановлюємо накладку на місце.

Після закінчення роботи залишається лише переконатися у працездатності розетки , підключивши до неї будь-який електроприлад.


212 11.07.2018