Самовивіз Київ, вул. Андрія Аболмасова, 4, м. Лівий берег
Пн-Пт: 9:00-19:00Сб: 10:00-15:00Нд: вихідний

* Дзвінки зі стаціонарних телефонів, а також мобільних операторів Київстар, Vodafone та Life, безкоштовні по всій Україні.

Бажаєте, ми Вам передзвонимо?

Замовити монтаж електропроводки під ключ

Монтаж електропроводки у приватному будинку


Монтаж електропроводки включає прокладання кабельно-провідникової продукції та її підключення. Метою цієї роботи є створення ефективної та безпечної системи енергопостачання житлового, громадського, офісного чи виробничого приміщення. Монтаж електропроводки в квартирі - це найбільш простий вид роботи, а ось прокладання електричних мереж в будинку з кількома поверхами і безліччю споживачів - завдання, що вимагає серйозних витрат сил та наявності солідного досвіду. Не слід забувати, що електрика - джерело потенційної небезпеки і особливо це актуально там, де монтаж мережі виконували дилетанти.

З чого починається монтаж електропроводки?

Будь-який монтаж електропроводки, незалежно від того, в якому приміщенні він відбуватиметься, починається зі складання принципової схеми майбутньої мережі. Це дуже важлива частина роботи, оскільки, упустивши якусь невелику деталь, можна звести нанівець результат усієї роботи. Приступаючи до складання схеми необхідно уявити у тому, де будуть перебувати споживачі струму і яка їх потужність. На основі цієї інформації можна визначити місця розташування розеток, світильників та інших елементів, а також тип та переріз проводів.

Коли всі нюанси уточнені, розпочинають створення проекту з прив'язкою до плану приміщення. Мета роботи над проектом – визначити обсяги робіт, визначити кошторисну вартість монтажу електропроводки, а також надати комплект робочих креслень електрикам, які виконують роботи. Важливо пам'ятати про те, що в приміщенні знаходяться й інші комунікації, деякі з яких, наприклад, труби водопроводу та опалення краще розташовувати подалі від електричної проводки.

Як проходить монтаж електропроводки у квартирі чи будинку

Починаються монтаж із підготовчих робіт. Ці процеси не вимагають високої кваліфікації, але до їхньої якості пред'являються високі вимоги. Список підготовчих робіт може відрізнятися, але найчастіше до нього входять такі процеси:

  • пробивка отворів у стінах та перекриттях;
  • прорізання ніш для підрозетників, вимикачів та розподільчих щитків;
  • прокладання гільз, коробів та гофрорукавів.

Якщо ці операції виконані правильно, то сам монтаж електропроводки у квартирі чи будинку не створить фахівців проблем. Їхнє завдання прокласти кабелю та дроти, правильно їх з'єднати клемними колодками, паянням або скрутками, а також підвести введення живлення від джерела, розташованого за межами приміщення. Дуже відповідальною роботою вважається складання та монтаж розподільчого щитка з автоматами та вузлом обліку електроенергії. Щиток повинен забезпечувати ефективне керування всією електричною мережею з можливістю відключення її окремих сегментів або повним знеструмленням об'єкта.

Після того, як мережа перевірена і визнана повністю працездатною, можна переходити до наступних етапів. Завершальними штрихами роботи вважають закладення штроб з укладеними провідниками та встановлення розеток, вимикачів та освітлювальних приладів. Наприкінці роботи бригада електромонтерів передає об'єкт фахівцям з обробки.

Варто особливо відзначити, що з кожним роком електричні мережі висувають до якості монтажу більш високі вимоги. Якщо 15-20 років тому прокладання кабелів та підключення їх до споживачів могло бути виконане домашнім умільцем, то сучасна чутлива до якості живлення побутова та офісна техніка не вибачає помилок. Тільки справжні професіонали з досвідом роботи та повним комплектом монтажного та вимірювального обладнання можуть гарантувати якість та безпеку електричної мережі будь-якої складності.