Самовивіз Київ, вул. Андрія Аболмасова, 4, м. Лівий берег
Пн-Пт: 9:00-18:00Сб: 10:00-14:00Нд: вихідний

* Дзвінки зі стаціонарних телефонів, а також мобільних операторів Київстар, Vodafone та Life, безкоштовні по всій Україні.

Бажаєте, ми Вам передзвонимо?

Розрахунок електропроводки в квартирі та будинку під ключ

Багато людей мають навички самостійного монтажу електричного обладнання, у тому числі проводки. Далеко не всі хочуть викликати фахівці і платити за послуги. Справді, навіщо, коли все можна зробити самому, тільки якщо є необхідний досвід.

Але для цього важливо купити якісне електроустаткування з гарантією, яке працюватиме безперебійно. Однак не менш відповідальним завданням є правильний розрахунок проводки. Складена схема допоможе здійснити задумані процедури, заощадити кошти.

Розрахунок електропроводки: етапи процедури

Розрахунок електричної проводки – непроста, послідовна процедура, у якій ретельно обчислюється кожен крок.

1. Вимірювання приміщень та складання проекту-схеми

Можна скопіювати план із технічного паспорта та підписати метраж. Також у кресленні докладно вказуються такі моменти:

  • кількість електричних точок для приладів освітлення, розеток та вимикачів;
  • кількість побутових електричних приладів, розставлена по всій квартирі чи приватному будинку;
  • можлива споживана потужність;
  • тип проводки.

Останній пункт дуже важливий. Електропроводка монтується двома способами: відкритим та закритим. Під «відкритою проводкою» мається на увазі кабель, що йде вздовж стіни, зафіксований кріпильними елементами. З закритою справа дещо складніше: потрібно штробити поверхні, прибирати старі дроти, викладати нові, а потім закривати. У кожного типу є свої плюси та мінуси: наприклад, закрита вимагає витрат, але вона набагато безпечніша.

Як здійснюється розрахунок проведення у приватному будинку? Фахівці рекомендують взяти загальну площу квартири чи будинку, а потім помножити це число на два. Сучасні майстри використовують трижильні кабелі із захисною оболонкою. Вони витримують навантаження та добре передають електричну енергію.

Провід треба брати із запасом. Електроустановному обладнанню типу розеток і вимикачів потрібно додатково 20 сантиметрів. До подвійної площі, що вийшла, слід додати ще 10% від довжини. Так здійснюється розрахунок довжини кабелю для квартири та будинку.

2. Визначення кількості фаз

Яке обладнання можна вибрати:

  • однофазне - відмінно підійде для невеликих квартир та будинків;
  • трифазне - монтується у великих площах з великою кількістю потужних електроприладів, наприклад, за наявності котла, бойлера.

Можна придбати відразу трифазне електроустаткування, якщо планується поступове встановлення техніки.

3. Розведення електропроводки

Для кожної групи споживачів потрібні окремі лінії та захист. Для потужної побутової техніки потрібен певний сильніший автомат. Слабшому, відповідно, потрібні стандартні елементи.

Розрахунок електропроводки передбачає дотримання відстані від горизонтальних поверхонь:

  • кути та прорізи – 15 сантиметрів;
  • опалювальні прилади – 50 см;
  • стеля – 15 сантиметрів.

Щодо розеток, то вони повинні розташовуватися на висоті 30 сантиметрів від основи. Таким чином, у них не потраплятиме дрібне сміття з підлоги. Ними зручно користуватися.

4. Розрахунок проводки та навантаження приладів

Раніше власники квартир та приватних будинків обходилися мінімумом: телевізор, холодильник, дрібні переносні прилади на кшталт праски та фена. Зараз часи змінилися, приміщення заповнені: бойлери, кондиціонери, кавоварки, комп'ютери та інше є у кожному будинку. Тому варто заздалегідь переглянути спеціальну таблицю, де вказано навантаження кожного електроприладу. Так розрахунок проведення у будинку пройде швидше.

Запитуєш: де можна купити якісне електричне обладнання з гарантією? Завітайте на сайт компанії Etok. Ми реалізуємо найкраще обладнання, оскільки співпрацюємо з надійними та перевіреними виробниками. Ціни прийнятні, адже працюємо безпосередньо. Пишіть або дзвоніть менеджеру, ставте запитання.